Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zemřel Tomáš Zdobnický

21. 9. 2014

Zemřel náš bývalý trenér Tomáš Zdobnický

Znáte hodně trenérů, za kterými by „šlo“ tolik mladých hráčů a stejně tolik jejich rodičů? Já tedy ne. Položím-li si otázku, proč tomu tak bylo, najdu velmi jednoduchou odpověď. Charakterové vlastnosti, smysl pro humor, neskutečná touha po vítězství a obrovská víra v kolektiv, který dokáže i nemožné, to byly základní kameny, na kterých stavěl svou trenérskou práci a kterými se řídil i v osobním životě.

Že lidský osud dokáže být krutý a ironický zároveň dokazuje nejen důvod této stránky, ale i slova Tomáše po posledním turnaji ve Frýdku Místku, který si zde dovolím, umístil jako trvalou vzpomínku: “Zhruba před rokem jsem gratuloval Markovi Baculiakovi k hodně povedenému rozlučkovému turnaji v Korni (2. místo), kde se coby trenér s kluky loučil. Já mu tenkrát říkal, že bych nějakou podobnou rozlučku chtěl zažít! Marek mi odpověděl: "Neboj, dočkáš se!!!“ Bohužel, Marek už není mezi námi a já si myslím, že ten koncert kluků řídil z fotbalového nebe právě on, aby mi to mé přání splnil!“

Říká se, že chlapi nepláčou, ale není to zas tak pravda, protože jsou chvíle, kdy i těm nejtvrdším zvlhnou oči. Dnes jsem takových očí zahlédl spoustu a vím, že důvod, byl pro všechny stejný – zemřel Tomáš Zdobnický!