Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŘEKNĚTE RASISMU NE!!!

7. 5. 2014

ŘEKNĚTE RASISMU NE!!!

O víkendovém zápase Barcelony ve Villarrealu hodil po brazilském obránci Barcelony Danimu Alvesovi , tehdy ještě neznámý divák - BANÁN!!!  Jak všichni víme, banán je symbolem rasistické urážky, která se objevuje na mnohých stadionech po celém světě.

Danimu se však podařil opravdu husarský kousek a vtipně rasistickou urážku otočit ve svůj prospěch. Ještě než zahrál rohový kop, hozený banán zvedl, oloupal a s chutí snědl. Jak v té chvíli asi bylo chudáčkovi schovanému v davu lidí, to už se asi nedovíme, ale víme, jak v takových případech pracuje policie ve Španělsku.  Ta totiž zadržela i za pomoci sociálních sítí příznivce Villarrealu, dala jej do vazby a pokud jej usvědčí z provokace s rasistickým podtextem, může dostat až tři roky vězení. Smutnou zprávou je, že to byl zaměstnanec klubu a dokonce šéf jednoho z mládežnických týmů. http://www.sport.cz/fotbal/la-liga/clanek/570961-video-alves-rasistum-vytrel-zrak-hodili-na-nej-banan-tak-ho-oloupal-a-snedl.html#article-artcl

VŠICHNI JSME SI ROVNI A VŠICHNI JSME OPICE

Ano, tohle je výraz okamžité reakce a pocity souznění součastných fotbalových osobností, kteří se neváhali vyfotit s oloupaným banánem v ruce a titulkem RESPEKT DANI! http://www.sport.cz/fotbal/la-liga/clanek/571260-respekt-dani-lewandowski-balotelli-suarez-a-spol-podporili-beka-ktery-vytrel-zrak-rasistum.html#section-artcl

My máme taky rádi banány, takže jsme taky opice!

Velmi sympatickým přístupem k výše popisovanému problému se postavila vítkovická U12.  Jsou to sice „jen“ 12-ti letí kluci, a kopanou se stále učí, ale i oni chtěli po vzoru svých idolů současné kopané, podpořit hráče odlišné pleti s tím, že rozdíl mezi lidmi přece není v barvě jejich kůže. Proto se jim líbila rekce Daniho a svorně mu dali přívlastek „BOREC“.

 „Naše fotografie by se mohla brát i jako důkaz toho, že se v kabině probírá vše s tématikou kopaná. Což je velmi pozitivní a jsem rád, že kluci fotbalem žijí i mimo lajny fotbalového hřiště.  Od nápadu k realizaci podpory hráčům jiné pleti, byl jen krůček a my jako trenéři jsme rádi, že se uskutečnil, protože to dokazuje, že myšlení takto mladých kluků má správný směr“ říká trenér vítkovických U12 Tomáš Zdobnický.

stop-rasismu-a.jpg