Jdi na obsah Jdi na menu
 


02. se Svinovem ml. žáci 24.2.2013

FC Vítkovice  - TJ Vítkovice Svinov (ml. žáci)

1:0 (0:0)

Branky: Kostelanský

Sestava: Bůžek, Palička, Mikoláš, Beitel, Pulchart, Adamčík, Kostelanský, Zaremba, Gula, Skřička, Martaus, Hon, Strakoš, Zdobnický, Dokoupil.

 Nedělní dopoledne jsme v rámci plného soustředění nastoupili k přípravnému zápasu proti mladším žákům Svinova. Konečně přestala o sněhu platit slova písně J. Nohavici z  Ladovské zimy –To mokré bílé svinstvo padá mi za límec už čtvrtý měsíc v jednom kuse furt jenom prosinec. Večer to odhážu namažu záda, ráno se vzbudím a zas k… padá, takže i správce stadionu, měl dost času připravit kvalitní povrch na umělce.

Prognózy z trenérských hlav nebyly nijak lichotivé a očekávalo se trochu mučení jehňátek, ale na hrací ploše bylo vše jinak. Soupeř ze Svinova měl rozhodně více ze hry, ale pouze po naší „šestnáctku“, tam byla postavena ochranná zeď, která si vedla i na můj vkus velmi překvapivě dobře a když už se objevila nějaká chybička, pak v bráně jsme měli takové malé uřvané chytadlo, které vrátilo míč do hry. Vždy a všude ve fotbale platí, že se hraje tolik, kolik toho dovolí soupeř. A ten náš nám postupně nabízel více prostoru a my se stávali fotbalově drzejší, čímž jsme zapomínali na to, že hrajeme se staršími kluky. První varování, že nejsme pouze sparink partnerem, ale i soupeřem, vyslal Zaremba, ale bohužel dodržel tradici a ještě nedal.  Další šanci, kdy si krásně navedl míč  na střed Mikoláš a vystřelil, bohužel ani tohle nebyl gól.  A pak to přece jen přišlo, po úniku z pravé strany centr Konupčík minul, ale svou minelou oklamal nejen sebe ale i soupeře, míč se dostal ke Kostelanskému, který se nemýlil a rozvlnil to „štrekované“ za zády svinovského brankáře.  1:0 !!!

Zápas byl hodně o pohybu a nasazení a myslím, že se nám celkově vydařil. Pochopitelně nebylo to bez chyb, ale ty se dají omluvit v případě bojovnosti a nasazení, což dnes na hřišti bylo viděl i cítit. Pochvalu si zaslouží tentokrát všichni hráči, kteří k dnešnímu zápasu nastoupili.

000000-fotak.jpg

Střípky ze soustředění

Soustředění bylo dlouhé a protože maminky zapomněli svým ratolestem nabalit i jiné hygienické prostředky dopadlo to i takto.

 

fotak-v-dire.jpg